Informace o nás

Spolek PRO MUZEUM vznikl 14.srpna 2009 jako občanské sdružení, které si za svůj cíl klade především navázat na bohaté krumvířské tradice. Jedním z hlavních cílů je vybudovat muzeum, jehož budovu SPM zakoupil v roce 2013. V lednu 2015 byla budova Krumvíř 213 prohlášena kulturní památkou. V budově vzniká stálá expozice života na vesnici. SPM dále usiluje o zachování krojových součástí a jejich rekonstrukci, jako studijního materiálu pro všechny milovník této krásy.

Zakládajícími členkami byly : Věra Colledani, Marie Šebestová, Věra Vašíčková.

Za dobu existence muzea jím prošly mnohé obětavé členky i členové. Děkujeme především Oksaně Mandelíková a Ireně Buchtová.

Neúnavný tandem v čele tvoří Dagmar Urbanová a Věra Colledani.

Ale děkujeme opravdu všem, kteří jakkoliv pomáhají (hlavně třeba Ludmila Foretníková)

Vydali jsme knihu:  "100 let Bartolomějských hodů v Krumvíři" vydané v roce 2010. Zakoupit si ji můžete na OÚ v Krumvíři za 100,- Kč nebo u nás v muzeu.

Náhled :

https://www.kangaroo.cz/_ostatni/Publikace Krumvir/

(zvětšení lupou, otáčení – myškou chytit roh stránky….)

Kresba Wilhelma Horna z první poloviny 19.století představuje kroj z oblasti Hanáckého Slovácka. Pokud si o něm chcete udělat přesnější představu, navštivte muzeum v Hustopečích u Brna. Na příští rok připravujeme odborný seminář s autorkou rekonstrukce Dr.Soňou Nezhodovou o vývoji našeho kroje a cestě, kterou se  ubírá dnes.

Naši přátelé

Tento web je určen všem Vám, kteří máte chuť  dělat něco  pro sebe, svoji rodinu i svoji obec, těm, kteří máte rádi historii nebo i těm, kteří nás podporujete svojí účastí na námi připravovaných akcích. A taky těm, kteří nám aktivně pomáháte.

Všem Vám děkujeme, protože bez VÁS by to NEŠLO!